5 rzeczy, które zamożni ludzie robią ze swoimi inwestycjami, a które mogą Państwo zrobić również

October 24, 2023 0 Comments

Proszę zrobić te rzeczy, aby przenieść swoje inwestycje na wyższy poziom.

Zdjęcie autorstwa Anastase Maragos na Unsplash

Na moim poprzednim stanowisku, pracując dla domu aukcyjnego luksusowych nieruchomości, miałem fenomenalne możliwości interakcji i uczenia się od zamożnych osób, których wartość netto często przekraczała 10 milionów dolarów.

Jak wielu mogłoby się spodziewać, te osoby o bardzo wysokiej wartości netto różnią się od przeciętnego człowieka w sposobie myślenia i pracy. Kiedy spędza się tak dużo czasu w branży, zapomina się, że istnieje różnica.

Niedawno przypomniałem sobie o tej różnicy, rozmawiając z inną osobą o tym, jak rozpadała się transakcja zakupu centrum badmintona. Chodziło o pieniądze, ponieważ wynajmujący chciał znacznie większej kaucji ze względu na ograniczoną historię biznesową kupującego.

Byłem zaskoczony, gdy mój przyjaciel powiedział mi, że brakuje im 250 tys. dolarów. Wszyscy mówili mi, że kupujący był bogaty, a dla mnie bogactwo oznaczało wartość netto powyżej 5 milionów dolarów. Kiedy pracowałem w branży luksusowych nieruchomości, jeśli ktoś naprawdę chciał sfinalizować transakcję, 250 tys. dolarów nie stanowiło większego problemu. Ludzie często podbijali swoje pierwotne oferty o miliony dolarów.

To sprawiło, że zacząłem więcej myśleć o ludziach, których spotkałem podczas pracy w luksusowych nieruchomościach i rzeczach, które zrobili, aby odróżnić się od przeciętnego człowieka.

A różnic było wiele. Rewelacją było jednak to, że różnice te rzadko były wyłączne dla kogokolwiek. Zwykli ludzie mogli wdrażać te same rzeczy, które robią ludzie zamożni i czerpać z tego korzyści.

Dlatego też postanowiłem napisać ten artykuł. Opierając się na moim doświadczeniu w branży luksusowych nieruchomości i pracy z zamożnymi osobami fizycznymi, przedstawiam pięć rzeczy, które zamożni ludzie robią ze swoimi inwestycjami, a które Państwo również mogą robić.

Jedną z pierwszych rzeczy, które przyszły mi do głowy, było kompensowanie podatku poprzez celowe “ponoszenie strat”. To pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy, ponieważ wydaje się absurdalna.

Dlaczego ktoś miałby celowo tracić pieniądze?

Cóż, tajemnica polega na tym, że zamożne osoby w rzeczywistości nie tracą pieniędzy. Podejmują “papierowe straty”, aby obniżyć kwotę płaconego podatku i jeszcze bardziej zwiększyć kwotę…