Dziwny, swobodnie myślący miliarder wydał alarmującą prognozę dotyczącą rynku akcji, którą trudno zignorować | by Jayden Levitt | Oct, 2023

October 24, 2023 0 Comments

Dostrzega on to, czego nie widzi większość ludzi.

Kredyt na zdjęcie – Michael Burry Twitter

Świat obserwuje z zapartym tchem, kiedy Michael Burry wykonuje znaczący ruch.

Znany inwestor i zarządzający funduszami hedgingowymi nie jest obcy przeciwnościom losu po tym, jak w wieku dwóch lat stracił lewe oko z powodu rzadkiej postaci raka.

Dziwnie jest pomyśleć, że miał zaledwie 37 lat (obecnie mój wiek) podczas kryzysu na rynku mieszkaniowym w 2008 roku, który sprawił, że znalazł się w centrum uwagi, sprawiając, że inwestorzy w jego firmie zaczęli inwestować w fundusze hedgingowe. Scion Asset Management$725 mln.

Wydarzenie to było tak ważne, że Hollywood nakręciło o nim film.

Straciłem już rachubę, jak często oglądałem ten film. “Big Short”. WCo podoba mi się w filmie, w którym występują Christian Bale, który gra Burryjest to, że upraszcza on temat, który może wydawać się Państwu niejasny i skomplikowany.

Przedstawia Burry jako rzadka rasa ludzi, która rozkoszuje się chaosem i ma instynkt mnicha w odniesieniu do ryzyka.

Początkowo zakład Burry’ego przeciwko dynamicznie rozwijającemu się rynkowi mieszkaniowemu wydawał się skazany na niepowodzenie.

Mój ulubiony scena to ta, w której jest w biurze bez butów, puszczając heavy metalową piosenkę zatytułowaną “Darkest Hour”. WZ nonszalancją podchodzi do tablicy przed całym personelem i pisze obok “Scions Value,” pogrubioną czcionką “, minus -11,3%”.

Następnie Burry wraca do swojego biura, zamyka drzwi i krzyczy “Fuuuuuuuuuuuck” na cały głos.

Wszystko to trwało dwa lata, ale początkowo inwestorzy myśleli, że postradał zmysły, a on sam wyraźnie zwątpił w siebie, gdy gówno uderzyło w wentylator. Scion Capital’s wartość spadła, ponieważ kryzys mieszkaniowy trwał dłużej niż przewidywano.

Scenarzyści zawarli scenę przedstawiającą Burry’ego chłodno lekceważącego telefony od wściekłych inwestorów po jego hedgingu na rynku mieszkaniowym o wartości 8,4 miliarda dolarów i nie chodziło tylko o urozmaicenie filmu.

Nadmiernie skoncentrowany inwestor, który cierpi na spektrum autyzmu, rzadko pojawia się w wywiadach, ale wyjaśnił, że jego zaufanie do handel mieszkaniami “zdenerwował kilka osób”ale uważa, że “Niezwykłe, że zarobił na tym dziesiątki milionów dolarów.