Najnowsza okazja w erze stakingu

October 24, 2023 0 Comments

Geniusz Einsteina zastosowany w świecie kryptowalut

Branża kryptowalut stale ewoluowała, aby sprostać nieodłącznym wyzwaniom; Bitcoin, ze swoim Proof-of-Work (PoW) wprowadził świat do zdecentralizowanych walut. Jednak energochłonność i skalowalność PoW utorowały drogę dla alternatywy: Staking.

Ewolucja w kierunku stakowania przyniosła podwójną korzyść:

  1. Środowisko: Złagodzenie często krytykowanego wysokiego zużycia energii przez tradycyjne wydobycie kryptowalut.
  2. Ekonomiczny: Inwestorzy mogą uzyskiwać pasywny dochód, przechowując i obstawiając swoje aktywa cyfrowe bez kosztownej infrastruktury wydobywczej.

Jednak, podobnie jak w przypadku każdej ewolucji technologicznej, staking ma swoje pułapki. Załóżmy bowiem, że walidatorzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków lub działają wbrew interesom sieci. W takim przypadku ryzykują utratę części postawionych aktywów. Co więcej, rosnąca popularność pul stakingowych doprowadziła do powstania obawy o potencjalną centralizację. Dziś widzimy pierwsze oznaki tego, co może być poważną zmianą.

Przejście Ethereum z Proof-of-Work do Proof-of-Stake przyniósł falę optymizmu i entuzjazmu. Jego znaczący wpływ na przestrzeń kryptowalutową zapoczątkował erę, w której staking stał się strategią inwestycyjną.

Wraz z przejściem Ethereum, staking został katapultowany do głównego nurtu. Wydaje się, że przez pewien czas społeczność kryptowalutowa wierzyła, że staking na Ethereum będzie złotym standardem kryptowalut. Początkowe, obiecujące i konkurencyjne zwroty przyciągnęły legiony inwestorów. Jednak nie wszystko, co się świeci, jest złotem, a oznaki braku zainteresowania społeczności stały się widoczne.

Znak 1: Niska rentowność, niskie oprocentowanie

Rentowności, niegdyś imponujące, zaczęły spadać. Ze średniej na poziomie 5% w przeszłości, zwroty ze stakingu Ethereum spadły do 3%.

Znak 2: Niskie oprocentowanie, szybsze wdrożenia

Jeśli spadek rentowności nie był wystarczająco znaczący, pojawił się kolejny sygnał ostrzegawczy. Czas wdrożenia nowych walidatorów, który w czerwcu ubiegłego roku wynosił 45 dni, obecnie wynosi zaledwie kilka godzin.

Obraz jest jasny: popyt na staking Ethereum spada, co sugeruje spadek i potencjalnie głębsze rozczarowanie.

Spadające zainteresowanie, niższe zyski i szybkie wdrożenia walidatorów sugerują rosnący brak zainteresowania ze strony społeczności. Pojawia się jedno pytanie: Czy istnieje alternatywa dla Ethereum, która mogłaby ożywić złotą erę stakingu?

Innowacyjność Ethereum inteligentny kontrakt zrewolucjonizowały podejście deweloperów do blockchain, a najbardziej pomysłowi i utalentowani innowatorzy szybko dołączyli do tego grona.

Nie ma potrzeby ponownego opowiadania historii Ethereum, w jaki sposób Ethereum Classic narodził się i początki Callisto Network jako eksperymentalna platforma dla Ethereum. Krótko mówiąc, Callisto Network została zaprojektowana do testowania, walidacji i wdrażania nowych protokołów i funkcji w świecie Ethereum.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat Ethereum, Ethereum Classic i wspólnego pochodzenia Callisto Network, mogą Państwo obejrzeć poniższy film.

Cold Staking, Hot Returns

W rozległym świecie blockchain i kryptowalut co jakiś czas pojawia się okazja.

Wprowadzone w 2018 r. przez Callisto Network, Cold Staking polega na zamrażaniu monet w inteligentnym kontrakcie na określony czas, tym samym “stakując” je. W zamian inwestorzy otrzymują nagrody proporcjonalne do ich stawki.

To innowacyjne podejście pozwala uniknąć konieczności walidacji transakcji lub tworzenia nowych bloków i koncentruje się na zasadzie HODLing i nagrodach wolnych od złożoności.

  • Bezpieczeństwo: Monety nie są zagrożone, ponieważ nie są używane do walidacji sieci. Są one zablokowane w inteligentnym kontrakcie.
  • Prostota:Nie ma potrzeby skomplikowanych konfiguracji ani utrzymywania jakiejkolwiek infrastruktury. Proszę zablokować swoje monety i pozwolić na napływ nagród.
  • Zdemokratyzowane zarabianie: Cold staking jest otwarty dla wszystkich. Każdy może wziąć w nim udział bez minimalnych inwestycji.

Teraz robi się jeszcze ciekawiej. Callisto Network jest na skraju znaczącej transformacji protokołu – przejścia od unikalnego Proof Of Work i Cold Staking do systemu Proof of Stake (PoS).. Posunięcie to wywoła entuzjazm i odnowione zainteresowanie ze strony globalnej społeczności inwestorów i entuzjastów blockchain, ale zanim ta transformacja w pełni się zmaterializuje, inwestorzy mają złote okno, aby

skorzystać z kuszącego 8% APY przez ostatnie dni Cold Stakingu.

Albert Einstein powiedział kiedyś, Odsetki składane to ósmy cud świata. Ten, kto je rozumie, zarabia je; ten, kto ich nie rozumie, płaci je.

Złożony efekt byczego trendu rynkowego, zbliżającego się Transformacja PoS, a nagrody za Cold Staking mają generować wykładnicze zyski dla inwestorów.

Hossa powoli nabiera tempa, a mniejsze spółki stają się głównymi kandydatami do zainteresowania inwestorów, Callisto Network przedstawia zbieżność sprzyjających okoliczności. Połączona moc Cold Staking z wysokim APY, przejściem protokołu, może zostać wykorzystana na rynku bogatym w potencjał.

Na rozdrożu nie chodzi o to, czy stakować, czy nie. Chodzi o zidentyfikowanie zbiegu wydarzeń, które w połączeniu mogą doprowadzić do bezprecedensowego wzrostu, otwierając drzwi do najnowszej szansy ery stakingu.

Aby dowiedzieć się więcej o Cold Staking Callisto Network, proszę kliknąć tutaj!