Wszystko, co wiem o finansach i podatkach, nauczyłem się z tych książek | Anangsha Alammyan

October 24, 2023 0 Comments

Proszę rozpocząć swoją inwestycyjną podróż z tymi 5 genialnymi książkami.

Obraz wygenerowany na Dall-E przez autora.

“Nie można oczekiwać, że będzie się miało jakiekolwiek oszczędności w ciągu pierwszych dwóch lat od rozpoczęcia zarabiania”.

To jest coś, według czego żyłem i dokładnie ta rada, której udzieliłem mojej studentce, gdy poprosiła mnie o poradę dotyczącą finansów osobistych. Nic dziwnego, że moje wczesne lata dwudzieste spędziłem żyjąc od wypłaty do wypłaty.

Patrząc wstecz, zdaję sobie sprawę, że nie była to najlepsza rada. Wręcz przeciwnie.

Teraz wiem, że bycie mądrym finansowo składa się z czterech elementów:

  • Wydawanie pieniędzy, aby uszczęśliwić rodzinę,
  • posiadanie wystarczających oszczędności na emeryturę,
  • podróżowanie po świecie i
  • ustanowienie wielu źródeł dochodu.

Jeśli chce Pan to wszystko zrobić, pierwszym krokiem jest edukacja w zakresie podatków i finansów.

Zajęło mi kilka lat eksperymentów, aby zrozumieć moje cele i plany dotyczące finansów osobistych. Ale przeczytanie kilku książek pozwoliłoby mi zaoszczędzić kilka tysięcy dolarów. Aby upewnić się, że nie popełnią Państwo tych samych błędów co ja, zebrałem w tym artykule pięć najlepszych książek na temat finansów osobistych, które przeczytałem. Proszę czytać dalej, aby stać się mądrym finansowo i mistrzowskim inwestorem.

Image: Goodreads

Rynek akcji jest bardzo zmienny i może sprawić, że ludzie przejdą od szmat do bogactwa, jeśli zrozumieją Państwo system. Pochodzi od samego mistrza inwestowania, Przypadkowy spacer po Wall Streetto kompletny przewodnik do rozpoczęcia podróży po finansach osobistych. Omówiono w nim zarządzanie podatkami, Bitcoin, inwestowanie w czynniki produkcji, parytet ryzyka i wiele więcej.

Przypadkowy spacer po Wall Street daje wgląd w nieruchomości, posiadanie domu i jak radzić sobie z aktywami takimi jak złoto. Po przeczytaniu tej książki poczują się Państwo pewnie i będą gotowi do rozpoczęcia inwestowania.

Wiedza finansowa jest kluczem do budowania bogactwa i ucieczki od matrycy ubóstwa. Przypadkowy spacer po Wall Street autorstwa Burtona G. Malkiela działał jako…